Czech Arabic English French German Greek Hungarian Italian Korean Polish Portuguese Russian Slovak Spanish

Bartošovický zámek

Zámek Bartošovi...

Bartošovický zámek je čtyřkřídlý s malým zavřeným nádvořím. Ve vstupní hale a v sálech v 1. patře je množství dochovaných prvků interiérové výbavy z 19. stol. - balustrádové zábradlí, dřevěné kazetové obklady, kazetové dveře a dřevěné kazetové stropy. Krásou a zachovalostí vyniká knihovna s mramorovým krbem, dnes využívaná jako Obřadní síň. V současné době je zámek sídlem Regionu Poodří, svazku 21 obcí zájmového území řeky Odry a jeho blízkého okolí. Činnost svazku je zaměřena na rozvoj služeb na venkově, na obnovu kulturního a přírodního dědictví. Dále je sídlem MAS Regionu Poodří, o. s. a Turistického informačního centra. V reprezentativních prostorách zámku se nachází obřadní síň a další prostory jsou využívány k pořádání slavnostních hostin, seminářů a školení. Dále zámek nabízí možnost ubytování s celkovou kapacitou 41 míst, kde I. patro zámku nabízí 6 pokojů (dvou a třílůžkových) s kapacitou 14 míst, se zařazením ubytování do kategorie penzionu*. II. patro bylo v roce 2010 rekonstruováno a návštěvníkům je k dispozici 9 pokojů (dvou, tří, čtyř a pětulůžkových) s vlastním sociálním zařízením a celkovou kapacitou 27 míst, se zařazením ubytování do kategorie penzionu* superior.
Dále se v zámku nachází Výstavní expozice Moravského Kravařska, která je rozdělena do 4 tématických celků: Galerie osobností, Moravské Kravařsko, Bartošovický zámek vč. minulosti a přítomnosti Poodří, Vojenská historie a lazaretní pokoj.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Zámek a statek v Jeseníku nad Odrou

Konečná podoba zámku je ve stylu pozdního baroka. Kolem zámku byl zřízen zámecký park, kdysi bohatý na vzácné stromy jako buk červenolistý, borovice černá, jinan dvoulaločný, platan. Zámek sloužil majitelům jako letní sídlo. Bez expozice.

VytisknoutE-mail

Zámecký park Jeseník nad Odrou

Přírodně krajinářský park, ohraničený na západní straně silnicí, na východě zemědělskými pozemky, na jihu hospodářskými objekty velkostatku a na severu rybníkem. Park kompozičně navazuje na alej kolem rybníka. Ještě v 60. letech stála ve východní části parku socha sv. Huberta, dnes je na tomto místě pouze sokl. Park je neudržovaný. Významné dřeviny: borovice vejmutovka, dub letní, platan javorolistý.

VytisknoutE-mail

Zámek v Kuníně

Zámek Kunín

Zámek Kunín náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Pro hrabata  z Harrachu jej v letech 1726 - 1734 vybudoval věhlasný rakouský stavitel Johann Lucas von Hildebrandt na místě staré tvrze. Největšího rozkvětu se zámek dočkal na přelomu 18. a 19. století za osvícené majitelky Marie Walburgy hraběnky  z Truchsess-Waldburg-Zeilu, rozené z Harrach-Hohenemsu, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Jeho nejznámějším žákem byl pozdější Otec národa a velký český historik František Palacký. Nachází se zde expozice s unikátním mobiliářem, ubytování a zámecká restaurace.