Czech Arabic English French German Greek Hungarian Italian Korean Polish Portuguese Russian Slovak Spanish

Turistická oblast Region Poodří

Zveme Vás do turistického regionu pojmenovaného podle řeky Odry, která pramení  v rázovitých Oderských vrších, jejíž nespoutaný tok proudí v četných meandrech údolní nivou, a která svými rozlehlými lukami, lužními lesy, rybníky a tůněmi působí tak, že se zde zastavil čas. Každý návštěvník regionu má tak neskutečný pohled na přírodní skvosty regionu Poodří. Řeka Odra je průvodcem této čarovné krajiny, která potěší srdce skutečných milovníků přírody, dobrodružství, sportu a odpočinku.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Rodný dům J.G.Mendela Vražné-Hynčice

Rolnický statek, kde se v roce 1822 narodil J.G.Mendel, nabízí k prohlídce stálou expozici o jeho  životě a díle i o kraji, ze kterého pocházel. Komplex umožňuje také pořádání seminářů, oslav, koncertů i výstav. Je zde i ubytovna pro cyklisty se spacím pódiem pro 11 osob a s možností dalšího ubytování až pro 45 osob (2/1, 2/2, 1/15, 1/16, 1/8). Ubytovna má společná sociální zařízení, kuchyňku a společenskou místnost. Je kulturní památkou České republiky, rejstříkové č. 8-1698.

 

VytisknoutE-mail

Jistebnická rybniční soustava

Jistebnickou rybniční soustavu tvoří soubor menších i větších rybníků oddělených od sebe hrázemi a loukami. Vodní plochy se svými porosty rákosu a malými ostrůvky jsou rájem vodního ptactva. Romantická cesta mezi rybníky Bezruč a Křivý je lemována starými vrbami a patří mezi nejkrásnější cesty v Poodří.

Tanec s kapry. ...
 

VytisknoutE-mail

Zámek Kunín

Zámek Kunín patří k nejcennějším barokním zámkům Moravy s unikátním mobiliářem. Původní majitelka hraběnka Marie Walburga z Truchsess-Waldburg-Zeilu v něm na přelomu 18. a 19.stol. vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Nyní je zde instalovaná zámecká expozice. V areálu se dále nachází zámecká restaurace, v parku zámecká kuželna a  je zde možnost ubytování v dobových místnostech. Zámek i park jsou dějištěm mnoha  každoročně pořádaných kulturních a společenských akcí.

VytisknoutE-mail

Hončova hůrka, mineralogická lokalita Skotnice

Hončova hůrka ( 336 m.n.m.) se zvedá nad východním okrajem obce Skotnice, v oblasti Podbeskydské pahorkatiny. U vrcholku je malý lesík a v něm můžeme vidět částečně odkryté skalní podloží kopce. Z Hončovy hůrky je pěkný výhled do okolí, jižním směrem na město Příbor a západním směrem do údolí řeky Lubiny a na obec Skotnice. U vrcholku kopce najdeme lavičky. Na úbočích vrcholku je několik menších lesíků a od východního úpatí se rozkládá les zvaný Hájek. Na vrchol Hončovy hůrky vede polní cesta.

VytisknoutE-mail