Czech Arabic English French German Greek Hungarian Italian Korean Polish Portuguese Russian Slovak Spanish

Rozhledna Bílov

Rozhledna Bílov...
Rozhledna Bílov...

Informace o provozu rozhledny

Rozhledna je otevřena od 1.dubna do 31.října.
Je možné telefonicky kontaktovat obsluhu rozhledny na telefonu732 452 528 nebo 774 584 874.
Otevírací doba:
pondělí - zavřeno
úterý až pátek: 12:00 až 20:00 hod.
sobota a neděle: 10:00 až 20:00 hod.
V období prázdninových měsíců stále od 10:00 do 20:00 hod.
Vstupné na rozhlednu děti do 6 let v doprovodu rodičů vstup zdarma!
  • děti do 15 let Kč 15,--
  • dospělí Kč 20,--
  • hromadná vstupenka pro skupiny 20 - 30 osob Kč 270,--
PRODEJ TURISTICKÝCH ZNÁMEK, TURISTICKÝCH VIZITEK A DALŠÍCH PŘEDMĚTŮ A DROBNÉHO OBČERSTVENÍ.

Základní informace o rozhledně
Před více než půl stoletím byla zbořena dřevěná rozhledna, která stála v obci Bílov. Po více než 50 letech usilování Bílovských občanů se tato dominanta vrátila do Obce Bílov vybudováním rozhledny na vysílači firmy T-Mobile a. s. , která je investorem celé výstavby. Za pomocí firmy T-Mobile a. s. se obec Bílov řadí mezi málo míst Severní Moravy, které se mohou kochat výhledem do širokého okolí.
Předmětem zpracování tohoto projektu byla základnová stanice veřejné radiotelefonní sítě. Základnová stanice je tvořena železobetonovou věží pro nesení přenosových zařízení operátora sítě mobilních telefonů o výšce 62,50 m nad terénem, na které je ve výšce 26,25 m umístěna vyhlídková plošina rozhledny . Věž je založena na železobetonové patce. Na vyhlídkovou plošinu je výstup venkovním ocelovým schodištěm se 137 schody.
Z rozhledny lze dohlédnout na okolní města Studénku, Ostravu, Bílovec, Fulnek, Nový Jičín, Štramberk, Kopřivnice a Hukvaldy. Rozhled také lemují pohledy na okolní hory, jako třeba pohoří Beskyd (Lysá Hora, Radhošť, Pustevny), Podbeskydí ( Smrk), rozhledna na Bílé hoře, Javorníky (Velký Javorník, Kelčský Javorník), Nízký Jeseník, nebo taky Svinec či Starý Jičín.
Při návštěvě této pozoruhodné dominanty Vám nabízíme možnost zakoupení mnoha upomínkových předmětů a drobného občerstvení. Srdečně zveme rodiny s dětmi, turisty, cyklisty, ale také školní třídy a další skupiny návštěvníků.
V sezoně 2008 je novinkou prodej turistických známek Rozhledna Bílov č. 1543. Nově bylo na vyhlídkovou plošinu umístěno 5 informačních tabulí s fotografiemi a popisem vyhlídky.

VytisknoutE-mail

Turistická oblast Region Poodří

Zveme Vás do turistického regionu pojmenovaného podle řeky Odry, která pramení  v rázovitých Oderských vrších, jejíž nespoutaný tok proudí v četných meandrech údolní nivou, a která svými rozlehlými lukami, lužními lesy, rybníky a tůněmi působí tak, že se zde zastavil čas. Každý návštěvník regionu má tak neskutečný pohled na přírodní skvosty regionu Poodří. Řeka Odra je průvodcem této čarovné krajiny, která potěší srdce skutečných milovníků přírody, dobrodružství, sportu a odpočinku.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Komunitní centrum Klášter v Jeseníku n. O.

V Komunitním centru Klášter sídlí tři NNO a to o.s. Bayerův odkaz, ZO ČSOP Jeseník nad Odrou a EKOCENTRUM - RS ČSOP Novojičínska, které společnými projekty podporují obnovu a rozvoj tohoto místa. Je zde možnost i ubytování venkovského typu. Kapacita je 25 míst. Součástí objektu je také minicamp s ohništěm. Komunitní centrum klášter je certifikovaným zařízením – "Cyklisté vítáni" a je jednou z prvních zastávek Informační naučné stezky Blahutovice.

VytisknoutE-mail

Agroturistika U Haitlů

Rodinný penzion ležící v malebné vesničce nedaleko zříceniny hradu Starý Jičín, přibližně 7 km od Nového Jičína. Penzion U Haitlů nabízí ubytování s celoročním provozem v selském stavení a to celkem v 5 pokojích: 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5. Stravování je možné vlastní nebo se lze stravovat v nedalekých restauračních zařízeních. Součástí komplexu je jízdárna, kde jse v současné době ustájeno 10 koní. Jedinečnou atrakcí je výjížďka v bryčce, možnost projížďky na koních nebo zapůjčení jízdních kol.

VytisknoutE-mail

Galerie Grunt Kujavy

Galerie Grunt se nachází na kraji obce Kujavy ve směru na město Fulnek. Zaměřuje se na prodej užitné a umělecké keramiky a dalších drobných uměleckých předmětů. Ve výstavních síních jsou umístěny obrazy, tapiserie a sochy moravskoslezských umělců. V galerii jsou také pořádány různé vernisáže malířů a keramiků. Galerie spolupracuje s chráněnými dílnami a jejich výrobky vystavuje a prodává.

VytisknoutE-mail

Motokáry Albrechtičky

Půjčovna je umístěna na odstavné ploše letiště Mošnov mezi Albrechtičkami a Petřvaldíkem. Trať je jedna z nejdelších v ČR (přes 600 m) a má jak technické pasáže, tak i rychlé rovinky a táhlé zatáčky. Součástí areálu je venkovní posezení s občerstvením. Je zde možnost uspořádání rodinných a firemních akcí. Současně může jezdit až 6 motokár a pro nejmenší jsou připraveny “dětské speciály“. Dále se pořádají nejrůznější závody (na jaře a podzim), srazy veteránů, sprinty, modelářské práce apod.

VytisknoutE-mail

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy Bartošovice

Záchranná stanice se nachází v Bartošovicích na bývalé faře. Expozice je výhradně zaměřena na naši faunu. Stanice byla vybudována a uvedena do provozu již v říjnu roku 1983. Základ programu byl rozšířen téměř na všechny druhy volně žijících živočichů. Hlavní činností záchranné stanice jsou tzv. záchranné programy, jejímž cílem je aktivní podpora  posílení populací těchto druhů, které by vedlo ke snížení stupně jejich ohrožení. V současnosti realizuje projekt návratu orla skalního a snaží se o rozšíření chovu ovcí Valaška. V roce 2006 byla veřejnosti otevřena stálá expozice „Příroda a lidé Poodří“. Seznamuje návštěvníky s krajinnou oblastí Poodří, podává informace o vzniku CHKO, jejím zařazení do soustavy NATURA 2000, jako významné ptačí oblasti. Velmi časté jsou exkurze dětí předškolního věku, žáků základních škol, studentů středních a vysokých škol, ale také rodinné návštěvy. Program trvá cca 1,5 hodiny. Návštěvu nutno domluvit předem na tel.: +420 556 758 675. 

VytisknoutE-mail