Czech Arabic English French German Greek Hungarian Italian Korean Polish Portuguese Russian Slovak Spanish

Na území Regionu Poodří a města Studénky je vytvořená síť cyklotras, které převážně vedou po místních komunikacích III. a IV. třídy. Páteřní cyklotrasu tvoří Jantarová stezka, část procházející Poodřím se nazývá Moravská brána. Jednotlivé cyklotrasy jsou vzájemně propojeny. Některé cyklotrasy spojují Poodří s okolím, navazují na okolní cyklotrasy ve směru: Ostrava, Opava, Vítkov, Přerov, Nový Jičín, Příbor, Kopřivnice, Štramberk, Frenštát pod Radhoštěm.

Cyklotrasa č. 503 ODERSKO, lehká, 17,5 km

Starý Jičín - Hůrka - Jeseník nad Odrou - Vražné - Odry - Loučky - Jakubčovice nad Odrou - Heřmánky - Klokočůvek - Vítkov (17,5 km). Dále pokrařuje: Čermná ve Slezsku - Svatoňovice - Kružberská přehrada - Kerhartice - Hořejší Kunčice - Bohdanovice - Lekovec n. M. - lesy mezi Razovou a Horním benešovem - Zátor - Loučky - Brantice - Krnov.

Pohodová trasa s množstvím vlastivědných zajímavostí i s možnostmi se pro trase občerstvit. Celková délka cyklotrasy asi 79 km.

Obtížnost: lehká
Značení: silniční
Komunikace: místní, silnice III., II., ale i I. třídy
Povrch: asfalt, zpevněný i nezpevněný povrch

Výškový profil cyklotrasy
Najeďte si myší na výškový profil, ukáže se vám nadmořská výška a na mapě příslušné místo.

VytisknoutE-mail

Cyklotrasa č. 6191, lehká, 15 km

Bravantice – Olbramice – Zbyslavice
Cyklotrasa je vedena od křižovatky na Studénku do Bravantic. Na konci obce se pokračuje až do Olbramic. Po krátkém souběhu s trasou č. 6011 odbočuje na místní komunikaci přes obec směrem na Zbyslavice. Za obci vyjíždí na polní nezpevněnou cestu kolem větrného mlýna a chatoviště. Za Zbyslavicemi se odklání do lesa a je dále vedena po nezpevněné lesní komunikaci a louce k  Údolí Setiny. V zatáčce nad mlýnem po odbočení doleva pokračuje trasa po lesní zpevněné komunikaci k rekreačnímu středisku U Patra, kde je ukončena a navazuje na trasu č. 6193.

Trasa je vzhledem k několika hůře sjízdným úsekům vhodná pouze pro horská kola.

Výškový profil cyklotrasy
Najeďte si myší na výškový profil, ukáže se vám nadmořská výška a na mapě příslušné místo.

VytisknoutE-mail

Cyklotrasa Radegast, Pivovarská stezka Slezsko – Radegast CYKLO TRACK, střední 88 km

Studénka – Petřvaldík – Stará Ves n. O. – Jistebník – Svinov – Dobroslavice – Háj – V. Polom – Kyjovice – Čavisov – Klimkovice – Bílovec – Studénka

Slezsko Radegast CykloTrack patří mezi středně těžké trasy vedené v mírně zvlněném terénu Moravské brány a Ostravské pánve. Přestože je cyklotrasa vedena v těsné blízkosti průmyslové aglomerace Ostravy, okolní území si zachovalo přírodní ráz. Vede také Chráněnou krajinnou oblastí Poodří a přírodním parkem Oderské vrchy.

VytisknoutE-mail