csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Ubytování v regionu

Penzion U Haitlů, Bernartice nad Odrou, agroturistika

Rodinný penzion ležící v malebné vesničce nedaleko zříceniny hradu Starý Jičín, přibližně 7 km od Nového Jičína. Penzion U Haitlů nabízí ubytování s celoročním provozem v selském stavení a to celkem v 5 pokojích: 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5. Stravování je možné vlastní nebo se lze stravovat v nedalekých restauračních zařízeních. Součástí komplexu je jízdárna, kde jse v současné době ustájeno 10 koní. Jedinečnou atrakcí je výjížďka v bryčce, možnost projížďky na koních nebo zapůjčení jízdních kol.

Vytisknout E-mail

Hotel Sýpka Petřvald

V blízkosti hlavního silničního tahu Ostrava - Nový Jičín jsme pro Vás přestavbou historické budovy sýpky otevřeli útulný hotel se zajímavou restaurací. Svou polohou - 3km od mezinárodního letiště Ostrava Mošnov a zároveň 10km od centra města Ostravy. Hotel celkem nabízí 7 větších a 8 standardních 2-lůžkových pokojů s možností přistýlek. Jeden pokoj je upraven bezbariérově. Všechny jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, LCD TV, minibarem a možností napojení wi-fi a klimatizací. Hotel disponuje vlastní restaurací a celodenní kuchyní českou i zahraniční a salónkem. Restaurace je nekuřácká.

Vytisknout E-mail

Komunitní centrum Klášter Blahutovice

Komunitní centr...

V Komunitním centru Klášter sídlí tři NNO a to o.s. Bayerův odkaz, ZO ČSOP Jeseník nad Odrou a EKOCENTRUM - RS ČSOP Novojičínska, které společnými projekty podporují obnovu a rozvoj tohoto místa. Je zde možnost i ubytování venkovského typu. Kapacita je 25 míst. Součástí objektu je také minicamp s ohništěm. Komunitní centrum klášter je certifikovaným zařízením – "Cyklisté vítáni" a je jednou z prvních zastávek Informační naučné stezky Blahutovice.

K dispozici je: velká kuchyň + jídelna 2 sprchy + 3 WC a prostory k uzamčení kol a opravy kol.  

Vytisknout E-mail

Ubytování Rodný dům J. G. Mendela Vražné

Popis objektu:

Rodný dům J. G. Mendela vám po rozsáhlé rekonstrukci nabízí možnost ubytování i návštěvy muzea J. G. Mendela v jednom objektu. Ubytovací kapacita  45 míst: 2x 1-lůžkový pokoj, 2x 2-lůžkový pokoj, 1x 12- lůžkový pokoj (palandy), 1x 16- lůžkový pokoj (palandy), spací pódium (vlastní spacák). V jednotlivých ubytovacích částech jsou společná sociální zařízení. Cena : od 140 Kč do 290Kč (v zimě 50,- Kč příplatek na topení). Je možné využít přednáškovou místnost a sál pro konání společenských akcí. Parkovat lze na dvou malých přilehlých parkovištích. Celý objekt je vhodný pro kratší i delší pobyty, soustředění, školení a různé semináře.
Cyklisté vítáni

Objekt je zařazen v síti Cyklisté vítáni.


Stravování:

V Rodném domě JGM se nachází dobře vybavená kuchyňka (lednice, mikrovlnka, rychlovarná konvice, elektrický vařič, nádobí) pro možnost vlastního stravování. V těsné blízkosti Rodného domu stojí Hospůdka u Mendela a v jejím objektu umístěná malá prodejna potravin, které nabízejí základní občerstvení pro návštěvníky této lokality. Stravování v restauraci je možné  v : Pohostinství Jana Fárka v Emauzích (Vražné-Emauzy 214, tel: +420 737 039 764); ve Vražném v Pohostinství U hřiště (Vražné č.p. 50, tel. +420 734 494 064), i v nedalekých Odrách (www.odry.cz).


Popis okolí:

Rodný dům J. G. Mendela se nachází v klidné lokalitě obce Hynčice. Obec leží v západní části okresu Nový Jičín, historicky označované jako Moravské Kravařsko, v Poodří. Okolí nabízí spoustu možností pro strávení jak klidného, tak aktivního odpočinku. Najdete zde zámky, muzea, hrad, jeskyně, bazény i aquacentrum, lanové centrum, lyžařský areál, bobovou dráhu i několik hezkých cyklistických tras, především č. 503 a Okruh Kravařsko. Okolní lesy jsou vhodné k houbaření.

Tipy na výlet:

Městská památková zóna Odry (www.odry.cz), město Nový Jičín (www.novy-jicin.cz), město Fulnek (www.fulnek.cz), město Hranice s aquaparkem a nejhlubší propastí v ČR;  naučné stezky Poodří - Stříbrný chodník, Kotvice a zámecká naučná stazka v Bartošovicích; Oderské rybníky; Oderské vrchy; Heipark Tošovice - lyžařský areál, snowpark, bobová dráha, lanové centum, skluzavky (www.heipark.cz), poutní místo Skála Panny Marie Spálov - Klokočůvek, muzeum Moravských bratří v Suchdolu nad Odrou (www.moravian.cz), zámek Kunín (www.zamek.kunin.cz), hrad Starý Jičín (www.hradstaryjicin.cz), vodní mlýn Weselsky v Loučkách, lázně Teplice nad Bečvou (www.lntb.cz), Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích n/B (www.caves.cz), výhled z Veselského kopce a mnoho dalších zajímavostí.

Kontakt pro ubytování:

556 730 105; 603 243 840; 724 185 454
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytisknout E-mail

Sportovně rekreační areál TJ Slavoj Jeseník nad Odrou

Turistická ubytovna se nachází v areálu TJ Slavoj.
Kapacita: 48 míst (9x5 lůžkový, 1x3 lůžkový bezbariérový pokoj), na pokojích vlastní sociální zařízení a možnost připojení TV.

Cena za ubytování:
1 noc Kč 180,-
2 a více nocí Kč 170,-

Při dlouhodobých pobytech výrazné slevy!

K dispozici je:

  • možnost sledování TV
  • připojení k vysokorychlostnímu internetu Wi-fi
  • tělocvična o rozměrech 26m x 14m přímo v budově, cena Kč 250,-/hodina
  • tréninkové fotbalové hřiště zdarma, hlavní fotbalové hřiště, Kč 400,-/hodina.
  • herna stolního tenisu, zdarma
  • klubovna s televizorem (50 míst), zdarma
  • zařízená kuchyňka, zdarma
  • tenisové kurty
  • stravování pro ubytované lze zajistit ve Školní jídelně MŠ Jeseník nad Odrou, tel. 556 739 116

Vytisknout E-mail