csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Hry bez venkovských hranic X.

10. ročník akce Regionu Poodří

V letošním roce se uskuteční již 10. ročník putovní akce Regionu Poodří, tentokrát 14. června v obci Jeseník nad Odrou na sportovně rekreačním areálu TJ Slavoj.

Dne 14. června 2008 se v Jeseníku nad Odrou, ve sportovním areálu TJ Slavoj Jeseník nad Odrou, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".

V letošním roce se konal již jubilejní 10.ročník této soutěže, do které se aktivně zapojilo rekordních 16 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kujavy, Kunín, Mošnov, Petřvald, Pustějov, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a poprvé v historii "Her" také obec Vražné.

 
Soutěžící družstva se skládala z 8 členů, vždy 4 ženy a 4 muži. Pro jednotlivé obce připravila hostitelská obec 10 disciplín, které se dozvěděli těsně před samotným zahájením soutěže.
 
10. ročník "Her" měl deset disciplín a všechny družstva soutěžila najednou. Soutěže vycházely ze života obce a každá byla charakterizována "libretem" a byly pojmenovány:

"Pendolino",
"Ekolog",
"Rybáři",
"Hasiči",
"Tyršovka",
"Scarbble",
"Včelaři",
"Žáby",
"Pálenice"
"Puzzle"

Městys Suchdol nad Odrou, který v roce 2007 se umístil na 3. místě v letošním roce zvítězil. Na 2. místě se umístilo družstvo Kujav a na 3.místě družstvo Velkých Albrechtic.

Pomyslný štafetový kolík a možnost pořádat 11. ročník "Her bez venkovských hranic" v roce 2009 převzal starosta obce Kateřinice, Vladimír Londin.

 

Tagy: Jeseník nad Odrou

Vytisknout