csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Sportování v regionu

Sportovní areál TJ Sokol Trnávka

Ke sportovním aktivitám je možné využít areál TJ Sokol, jehož součástí jsou tenisové kurty, hřiště na házenou a odbíjenou.
 
 
 
foto 027

Házenkářské hřiště

Vytisknout E-mail

TJ Petřvald na Moravě

Sokol byl založen v Petřvaldě roku 1912 a měl celkem 43 členů. O ženách není v zápise zmínky. Až do roku 1920 se cvičilo v hostinci č. 60. Roku 1921 byl zakoupen starý pivovar a jeho přestavbou získaly 4. září 1921 cvičenci novou sokolovnu, která sloužila nejen jim, ale i divadelníkům, a od roku 1928 zde bylo zřízeno i kino. V sedmdesátých letech byla budova přestavěna do současné podoby. V současné době tělovýchovná jednota obhospodařuje sokolovnu, fotbalový a hokejový stadion, několik tenisových a volejbalových kurtů a pohostinství.
Tělovýchovná jednota registruje 5 oddílů, ve kterých mezi nejpracovitější patří volejbal, nejúspěšnější krasojízda a fotbal. Závodníci oddílu krasojízdy dosahují vynikajících výsledků na domácích i světových soutěžích, a to ve všech kategoriích. Zasloužilý Mistr Sportu Pavel Ševčík obsadil roku 1979 na mistrovství světa ve francouzském Schilltigheimu 4. místo v kategorii mužů jednotlivců. Jeho zdatnými následovníky byli bratři Petr a Kamil Bartůňkovi, kteří byli reprezentanty České republiky v kategorii mužů, jednotlivců i dvojic. Oba se věnují tomuto sportu téměř 25 let, aktivně však závodí už jen Kamil, Petr se věnuje rozhodování a částečně trenérství.
Již v roce 1999 poprvé reprezentovali ČR na mistrovství světa v kategorii dvojic mužů v portugalské Madeiře, kde jako nováčci startovního pole obsadili vynikající 6.místo, což podpořilo jejich, do té doby, již docela bohatou sportovní kariéru. Jejich prvním společným významným úspěchem bylo 3. místo a bronzová medaile na mistrovství světa v krasojízdě dvojic mužů v roce 2001 v japonské Kasedě, přičemž tento úspěch poté dokázali ještě 4x zopakovat na mistrovstvích světa v roce 2003 ve francouzském Schilltigheimu, 2004 v maďarské Tatě, 2005 v německém Freiburgu a 2006 v německém Chemnitzu. Za největší úspěch však sami považují 1. místo v celkové klasifikaci Světového poháru v letech 2000 a 2001. Oba se mohou pyšnit také ziskem sedmi titulů mistrů ČR v kategorii dvojic mužů a několika tituly a medailemi v kategorii mužů jednotlivců. Stáli na startu mnoha zahraničních i domácích pohárů, byli 3x vyhlášeni jako nejlepší sportovci Moravskoslezského kraje a podíleli se na největších úspěších sálových cyklistů v letech 1999 až 2003.

Vytisknout E-mail

Tělocvična Sedlnice

PRAVIDELNÉ CVIČENÍ PRO ŽENY
Každé pondělí od 18.00 hod. probíhá v místní tělocvičně cvičení zaměřené na formování postavy s využitím váhy vlastního těla, overballů a gumiček. Hodina je rozvržena takto: protažení, aerobní část, posilování, strečink.
Cvičení vede Lenka Šimurdová

KALANETIKA
Pravidelně ve středu od 17.45-18,45 hod. probíhá pod vedením Valentýny Špinkové cvičení kalanetiky. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, zaměřuje se na přesné provedení pohybu.

AEROBIK JUNIOR
Každé úterý od 16.00 hod. probíhá cvičení aerobiku určené dívkám 6.-9. třídy.

Vytisknout E-mail

Hřiště Bílov

víceúčelové hři...
Sportovní areál

Vytisknout E-mail