csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Barokní zámek Kunín

zámek Kunín
zámek Kunín
zámek Kunín

Zámek Kunín náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Pro hrabata z Harrachu jej v letech 1726 - 1734 vybudoval věhlasný rakouský stavitel Johann Lucas von Hildebrandt. Největšího rozkvětu se zámek dočkal na přelomu 18. a 19. století za osvícené majitelky Marie Walburgy hraběnky z Truchsess-Waldburg-Zeilu, rozené z Harrach-Hohenemsu, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Jeho nejznámějším žákem byl pozdější Otec národa a velký český historik František Palacký. Zdevastovaný zámek je od roku 1999 ve vlastnictví Obce Kunín. Prošel rozsáhlou rekonstrukcí a postupně se do něj vracejí  původní zámecké sbírky. Zámeckou expozici provozuje Správa zámku Kunín, Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace.

Prohlídková trasa (I. a II. patro + zámecká půda) Návštěvníci si mohou prohlédnout například pohostinský pokoj, ložnici a učebny zámecké školy se zařízením a empírovou nástěnnou výmalbou, zámeckou obrazárnu, lovecký pokoj, dámský pokoj a velkou jídelnu. Kostelní chodbou se dostanou do Velkého sálu s renesančními portréty členů významného rodu Hohenemsů, do Čajovny a Žlutého pokoje s původní empírovou výmalbou a zařízením. Prohlídku završí návštěva zámecké půdy s unikátním barokním komínovým systémem.

Prohlídka s průvodcem je z důvodu epidemiologických opatření pro maximálně 10 osob, doba prohlídky je cca 60 až 75 minut. 

Zámek je přístupný pro vozíčkáře s doprovodem, výjezd plošiny trvá přibližně deset minut.

Kontakty:

Kunín 1, 742 53 Kunín
telefon na pokladnu: 556 749 420
webové stránky: www.zamek-kunin.cz 

facebook: www.facebook.com/zamekkunin
instagram: www.instagram.com/zamekkunin

 

Ubytování na zámku v Kuníně - Ubytování ve stylově zařízených zámeckých pokojích. Nabízí 1 novomanželský apartmán, 1/2, 2/2 s možností přistýlky. Tel.: +420 607 846 256
 
Zámecká restaurace "U Dobré hraběnky" Zámecká restaurace nabízí příjemné stylově zařízené zámecké prostředí s nabídkou dobrých jídel, každodenním menu s možností pořádání společenských akcí, rodinných oslav nebo svatebních hostin. Součástí je také venkovní posezení.  
Kapacita: 45 osob, přilehlý salónek 40 osob. Tel.: +420 607 846 256.

 

Tagy: Kunín

Vytisknout