csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Památník 2. světové války Bílov

nachází se ve středu obce

Vytisknout

Hrobka rodu Sedlnitzkých z Choltic Velké Albrechtice

Hrobka rodu Sedlnitzkých z Choltic

Vytisknout

Památník obětem I. světové války Vražné

Památník obětem I. Světové války u kostela sv. Petra a Pavla ve Vražném.

Vytisknout

Památník obětem 2. světové války Bravantice

Památník obětem...
památník padlým rudoarmějcům

Vytisknout

Náves Jistebnických zpěváčků

V roce 2004 bylo místo před kulturním domem pojemnováno Náves Jistebnických zpěváčků a oficiálně byla odhalena busta akadamického sochaře M. Rybičky.

Vytisknout

Pomník básníka Josefa Eichendorffa Sedlnice

Pomník básníka Josefa Eichendorffa tvoří několik velkých bludných kamenů spojených v obelisk, na němž je bronzová deska s reliéfem jeho tváře a jménem Joseph Freiherr Eichendorff 1788-1857 (Josef svobodný pán Eichendorff). Památník byl slavnostně odhalen v červenci 1932. Stál hned u okraje silnice při vstupu k zámku. V r. 1968 byl přemístěn ke kinu a v r. 1994 zasazen do nádvoří před zámek.

Vytisknout

Památník II. světové války Vražné

Místo pádu německé stíhačky Messerschmitt Bf109 G-14 dne 17.12.1944

Vytisknout

Pomník Antona Hankeho Bravantice

Pomník Antona H...
Pomník

Vytisknout

Pomník sv. Aloise Vražné

Tento pomníček, zasvěcený sv. Aloisovi připomíná tragickou událost ze dne 7.11.1945, kdy na blízké křižovatce u tehdejšího hasičského skladiště zahynuli při výbuchu nálože nalezené u tam stojícího tanku čtyři malí chlapci, občané obce Vražné.

Vytisknout

Huvarův most Vražné

Poslední listopadový den roku 2009 byl ve své pondělní všednosti přece jen sváteční. Po úplné rekonstrukci byl dán do provozu most přes potok Vraženka k Základní škole. Po několika desítkách let se s pomocí finančních prostředků Moravskoslezského kraje podařilo dílo, které by v dalších letech mělo mít pokračování, protože i další mosty a mostky volají po zásadním stavebním zásahu. Zastupitelstvo obce Vražné na svém 15. zasedání 10.12.2009 rozhodlo dát novému mostu jméno. Most ponese jméno Mons.ThDr. Antonína Huvara OT, významné osobnosti obce Vražné. Antonín Huvar zemřel v září roku 2009